Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Souhlasím
Telefonické objednávky  777 293 002 (PO-PÁ 8:00-16:00)
0 položek - 0 Kč 0

Blog HappyPet

 

4 důvody, proč pořídit škrabadlo

 

 1. Kočky milují výšky a ještě víc vlastní teritorium.
  Rády mají přehled nad svým okolím a bezpečně ho pozorují z výšky. Není totiž nic lepšího, než místo, na které se dostane pouze ona sama - ani pes, ani dítě. Pravděpodobně se tak vyhnete tomu, aby vyhledávala jiná vyšší místa, jako je třeba lednice.   
 2. Mají si kde brousit drápky.
  Většina koček nemá rádo stříhání drápků, zároveň si je ale musí nějak zkracovat. Škrabadla v tomto případě nabízí řešení v podobě jutových sloupů. Nejen, že drápky obrousí, ale zároveň je i velká šance, že odvrátí pozornost od vašeho nábytku.   
 3. Pomáhá budovat svaly a zlepšuje celkovou mobilitu.
  Ať už bude šplhat po sloupech nebo skákat z jedné plošiny na druhou, určitě přitom dá zabrat svalům. Zdraví domácích koček bývá opomíjeno - nemají příliš prostoru k přirozenému pohybu a škrabadlo jim může aspoň z části vynahradit venkovní strom. Skákáním do výšky a dálky zlepšují zároveň svou mobilitu a cítí se tak sebejistější.   
 4. Velké plus pro psychické zdraví
  I kočky mohou trpět úzkostí. Kombinace pohybu a bezpečného místa jim pomáhá těmto problémům předejít nebo je aspoň z větší části mírnit.

Očima Akima
17.1.2023

Když tenkrát napadl sníh

...připadal jsem si jako ve snu.

Sněhové vločky dopadající na mou uhlově černou srst mě nenechaly dlouho spát. “Co to cítím? Proč je má srst tak mokrá? Vždyť jsem si ji včera čistil! ” přemýšlel jsem se zavřenýma očima. A pak mi to došlo. Otevřel jsem oči, vyskočil z pelechu a uviděl bílou pokrývku na celé mé zahradě. Měl jsem takovou radost, že jsem začal běhat dokola páníčkové boudy rychlostí, kterou bych i kočky dohonil. Můj páníček vždy kolemjdoucí uklidňuje: “To zběsilé běhání psů je normální. Dává nám tím najevo, že je šťastný a spokojený.” A říkal pravdu. Měl jsem takovou radost, že zima opět přišla a už jsem se nemohl dočkat, až uvidím ty malé čivavy a pudlíky v jejich trapných oblečcích. “Haf! Haf! Sousedé, zima je tady! Připravte si granulecorn, ať psí přehlídka může začít!” štěkal jsem na nejbližší psy.

přečíst celý článek
Provozováno naProvozováno na systému NetShops