Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Souhlasím
Telefonické objednávky  777 293 002 (PO-PÁ 8:00-16:00)
0 položek - 0 Kč 0

Blog HappyPet

 

Činčila - ideální pro alergiky

Tento noční tvor k nám zavítal až z Jížní Ameriky. Netrvalo dlouho a stal se velmi oblíbeným domácím mazlíčkem. Bude vhodný i pro vás?

1. Nemáte rádi spánek.
Chodíte pravidelně do práce/školy a nemáte zkrátka přes den čas?
To nevadí, vaši činčile to bude naopak vyhovovat. Jak už jsme zmiňovali, jedná se o nočního tvora a byl by nejradši, kdyby jste ho do setmění neobtěžovali. To ovšem neplatí naopak - činčila na vás v noci žádný ohled brát nebude. Pokud máte rádi nepřerušovaný spánek, doporučujeme umístit klec co nejdál od ložnice. Tento hlodavec se stává pozdním večerem velmi akčním, nechybí proto odrážení od stěn klece, náhodné výboje energie a okusování věcí, které k tomu nejsou určeny. Zkrátka, když už ji máte, tak ať o ní víte. 

2. Na film se radši díváte sami.
Není to tak, že by vás vaše činčila neměla ráda a nechtěla s vámi trávit čas, ale jednoduše miluje pohyb. Když už se dostane mimo klec, chce toho využít na 100%. Chvilku s vámi vydrží a určitě vás přijde během večera několikrát zkontrolovat, ale chce si zachovat i určitý osobní prostor. Pokud k vám zavítá, obdarujte ji třeba malým kouskem mrkve a určitě se za chvíli objeví zase. Obdivovat ji samozřejmě můžete, ale pokud to půjde, tak nejlépe z dálky. Ve volné přírodě jsou činčily přece jen kořistí větších dravců, bývají proto obezřetné. Nemusíte ale smutnit, i přesto, že jsou činčily spíše plaché, v dnešní době jsou již dobře domestikované. 

3. Trpíte alergií.
Činčila se často považuje za jediného hlodavce, který je vhodný pro alergiky. Je to z důvodu, že v její husté srsti nenajdete žádné roztoče, právě ti bývají spouštěčem alergie. Chybí ji i typický "hlodavčí odér", na malou si odskočí jen zřídka a dokonce nemá ani mazové žlázy. Co se týče nějaké hygieny, ráda se každý den vykoupe v písku - udržuje si tím čistotu, lesk a hustotu kožíšku.
 

4. Nechcete každý rok nového mazlíčka.
Pokud si kupujete činčilu jako společného mazlíčka do vztahu, předem se rozhodněte, s kým pak zůstane. Činčila se při dobré péči může dožít i krásných 20 let.

 

POŘIZUJETE ČINČILU  →   

Očima Akima
17.1.2023

Když tenkrát napadl sníh

...připadal jsem si jako ve snu.

Sněhové vločky dopadající na mou uhlově černou srst mě nenechaly dlouho spát. “Co to cítím? Proč je má srst tak mokrá? Vždyť jsem si ji včera čistil! ” přemýšlel jsem se zavřenýma očima. A pak mi to došlo. Otevřel jsem oči, vyskočil z pelechu a uviděl bílou pokrývku na celé mé zahradě. Měl jsem takovou radost, že jsem začal běhat dokola páníčkové boudy rychlostí, kterou bych i kočky dohonil. Můj páníček vždy kolemjdoucí uklidňuje: “To zběsilé běhání psů je normální. Dává nám tím najevo, že je šťastný a spokojený.” A říkal pravdu. Měl jsem takovou radost, že zima opět přišla a už jsem se nemohl dočkat, až uvidím ty malé čivavy a pudlíky v jejich trapných oblečcích. “Haf! Haf! Sousedé, zima je tady! Připravte si granulecorn, ať psí přehlídka může začít!” štěkal jsem na nejbližší psy.

přečíst celý článek
Provozováno naProvozováno na systému NetShops