Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Souhlasím
Telefonické objednávky  777 293 002 (PO-PÁ 8:00-16:00)
0 položek - 0 Kč 0

Blog HappyPet

 

Péče o psí tlapky

Pravidelná péče o psí tlapky byla vždy součástí života každého chovatele. Na své tlapky bývají psi hákliví a je proto důležité nic nezanedbat, už jen proto, pokud by bylo nezbytné ošetření po úraze. Na zkracování drápků a nutnou péči by si měl proto pes zvykat již od útlého věku.
 

 1. Drápky pravidelně zastřihávejte.
  Délku drápků kontrolujte 1x měsíčně: neměly by se dotýkat podlahy nebo narušovat svou délkou přirozený tvar tlapky. U větších plemen se častěji než stříháním, krátí drápky přirozeným obrušováním na tvrdém povrchu, např. betonu.

  Na zastřihávání můžeme použít buď kleště nebo tzv. gilotinu. Pokud jste drápky ještě nikdy nestříhali, doporučujeme spíše kleště s bezpečnostní zarážkou, která zabrání nechtěnému zastřihnutí.


   
 2. Zkracujte i srst. 
  Sluníčko neunávně svítí celé dny a venkovní teploty se pomalu a jistě zvyšují až do bodu, kdy je rozpálený i beton. V těchto chvílích vzniká nebezpečí, že se beton začne lepit na srst mezi polštářky - sundávání pak může být nejen velmi bolestivé, ale v mnoha případech i nemožné. V zimě se naopak mohou tvořit ledové hrudky, které dráždí pejsky při chůzi a časem způsobují i bolest. Nůžky by neměly být špičaté, ale mít zaoblené hrany, pro větší bezpečnost při manipulaci. 


   
 3. Pravidelná kontrola tlapek.
  Popraskané nebo příliš citlivé tlapky nevěstí nic dobrého. Tlapkám může škodit například posypová sůl nebo i náročnější horský/štěrkový terén. Preventním ošetřováním mastí můžeme tlapky alespoň z části chránit vůči nepřiznivým vlivům a předejít tak zbytečným zraněním.

Očima Akima
17.1.2023

Když tenkrát napadl sníh

...připadal jsem si jako ve snu.

Sněhové vločky dopadající na mou uhlově černou srst mě nenechaly dlouho spát. “Co to cítím? Proč je má srst tak mokrá? Vždyť jsem si ji včera čistil! ” přemýšlel jsem se zavřenýma očima. A pak mi to došlo. Otevřel jsem oči, vyskočil z pelechu a uviděl bílou pokrývku na celé mé zahradě. Měl jsem takovou radost, že jsem začal běhat dokola páníčkové boudy rychlostí, kterou bych i kočky dohonil. Můj páníček vždy kolemjdoucí uklidňuje: “To zběsilé běhání psů je normální. Dává nám tím najevo, že je šťastný a spokojený.” A říkal pravdu. Měl jsem takovou radost, že zima opět přišla a už jsem se nemohl dočkat, až uvidím ty malé čivavy a pudlíky v jejich trapných oblečcích. “Haf! Haf! Sousedé, zima je tady! Připravte si granulecorn, ať psí přehlídka může začít!” štěkal jsem na nejbližší psy.

přečíst celý článek
Provozováno naProvozováno na systému NetShops